רפול והים
רפול והים
בלילה האחרון בחייו, רפול מתייצב על שובר הגלים בנמל אשדוד ופוגש בים. בסדרת חזיונות ושירים עולים פקודיו, אויביו ואהוביו מבין הגלים בנסיון לפתות את המפקד המסוגר ולהכניעו. במלאת עשור לטביעתו בים, מוצבת דמותו של רפול על הבמה ביצירה טקסית, שבוחנת את מעמדו כגיבור מיתי מקומי הנטוע בסיפורה של המדינה.
הדרך לעין חרוד
הדרך לעין חרוד
במעגל של הרס ובנייה, כשכל סצינה נבנית על חורבות קודמותיה, קם לתחייה סיפור מסע בריחתו של איש הארץ, סופר ולוחם לשעבר, הנאלץ לעזוב את ביתו בתל אביב בעקבות הפיכה צבאית שמתרחשת בישראל. באמצעות טכניקת ה - PuppetCinema החדשנית מפוסלת העלילה במלח ונייר ומוקרנת על מסך גדול, לעיני הצופים.
אקס חמותי החורגת
אקס חמותי החורגת
מפגשים אינטימיים עם אקס חמותי החורגת – פסלת, בשלנית ומספרת סיפורים. שולחן אירוח עגול, דימויים מוקרנים וקטעי סטנד-אפ מפצלים את הבמה לערוצים שונים, המבקשים להתאחד דרך סיפורים שמתגלים סביב השולחן. סיפורים שאת חלקם אסור לקחת ברצינות, ואת חלקם אסור לספר.
ההיפך מחי
ההיפך מחי
מתי בפעם האחרונה שוטטת לבדך במוזיאון, בחושך? 'ההיפך מחי' הוא סיור לילי-תיאטרלי במוזיאון טבע בסכנת הכחדה. אנו מזמינים אותך לשוטט במרחבי טבע קפוא בזמן. מלווה בפנס ובקולה של מדריכה, תוכל לבחון את הגבול שבין חיים למוות, בין קיים ונעלם, בין הברדלס לבינינו. ללמוד משהו על הטבע. הטבע שלהם, שלנו, שלך.
המנון לקופסה
המנון לקופסה
מתוך תיבת הנגינה של הזיכרון הקולקטיבי נפלטים שירים מוזרים, מצחיקים, תמימים ואפלים. שירי געגוע ומחאה מהעיירה היהודית מתערבבים בשירי ילדים פסטורליים ואידיאליסטיים מראשית הציונות והופכים למסע רב תהפוכות החושף עולם מעורבב של ילדות וזקנה, שפת קודש וחומרנות, פנטזיות דמיוניות ועובדות מדעיות.
סימן חיים إشارة حياة
סימן חיים إشارة حياة
כשהפסקנו להאמין בעתיד טוב יותר, לא ידענו לאן ללכת. אובדי עצות פנינו למומחים בתחום - בני נוער בירושלים, ושאלנו אותם מה מציע הייאוש. לאן דור ההמשך יוביל את המחר? סימן חיים הינו מופע תיאטרון מוקומנטרי, הנוצר בהשראת סידרת ראיונות עם בני נוער ירושלמים, ובהשתתפותם.
ספריה בלילה 2015
ספריה בלילה 2015
הערב יורד, הספרנית הלכה הביתה והספריה מתעוררת לחיים. זוהי הזמנה לשיטוט לילי בספריה ציבורית-שכונתית. מפגש אינטימי וחד פעמי עם עבודות אמנות, מופעים ואנשים המחכים לכם בין ובתוך המדפים והספרים. כרטיס הקורא האישי שלכם מחכה לכם בכניסה, והוא הצעד הראשון במסע פלאות אל תוך הלילה.
קולה של המילה 2015
קולה של המילה 2015
זוהי שנתו ה-15 של פסטיבל "קולה של המילה", פסטיבל הדגל של הזירה הבין-תחומית, החוקר את החיבורים בין אמנות המילה לאמנות המופע. השנה מתקיים הפסטיבל בחלל ייחודי, אשר שימש בעבר כאולפן טלוויזיוני, בירכתי תיאטרון ירושלים. 15-17.12 ימים ג',ד',ה' 21:00.