בית > אודות

אודות

הזירה הבין תחומית הינה גוף אמנותי ייחודי בנוף התרבות המקומית, בהיותה פלטפורמה של יצירה חדשה בתיאטרון ובתחומים השונים של אמנויות הבמה.

הזירה החלה את דרכה ב-1988 כתיאטרון הבמה, יחד עם תיאטרון הקרון שנוסד ב-1983 ובית הספר לתיאטרון חזותי (1986). בתחילת שנת  2000 התפצלה העמותה לשלושה גופים נפרדים-קרובים. מאז מהווה הזירה חלוצה מרכזית של התיאטרון החדשני-איכותי בארץ.

הזירה הבין תחומית פועלת לקידום אמנות המופע הבין תחומי, יוזמת הפקות מקוריות חדשות, מעודדת ומטפחת אמנים מוכשרים בעלי שפה אמנותית יוצאת דופן, חותרת לאיכות אמנותית גבוהה ולמצוינות בכל אחד מתחומי הפעילות המתקיימים בה, ונמצאת בלב השיח התרבותי והאמנותי.

למרות ובגלל המצב הפוליטי-כלכלי-חברתי המסתבך, ישנה חשיבות עליונה לאמנות, המחוברת להיסטוריה של זמן ומקום, אך אינה כבולה בחוקים היסטוריים של יצירה.

הזירה רואה עצמה בית ליוצרים מקוריים, העומדים באתגר הזה, ושואפת להתפתח ולהיפתח לאפשרויות חדשות של מפגש עם קהל. כך מהווה התיאטרון זירה למפגש חי בין קטבים תרבותיים , בשאיפה ליצור קהילת אמנים פעילה ומחוברת להוויה הרוחשת בישראל.

כל זה משתקף ברפרטואר הזירה – לכל הצגה שפה בימתית ייחודית משלה, כל הצגה מתקשרת באופן אחר; אבל המכנה משותף של כולן הוא החידוש, העדין, הבוטה – אותו חיבור איכותי וחמקמק בין צורה לתוכן. כך עפה הזירה לכל מיני כיוונים, בחוצפה צעירה השומרת כבוד למסורת, ובתוך אותה סחרחורת אמנותית רבגונית, לא שוכחת להושיט יד לקהל שלה, כי בלעדיו המסע לא שווה אפילו את הצעד הראשון.

 

 

צוות הזירה הבין תחומית:

מנכ"ל ומנהל אמנותי: עמית דרורי

מנהלת תוכניות: שגית צור

מנהל טכני: דדי נדה

פרסום ושיווק: נועה גמליאל

הפקה: קרין לדרמן

מכירות: סהר קלאר

 

 

ועד מנהל:

יו"ר:  עזרי לוי

ירון אדל

גלעד לביאן

יעל שפר

נאווה דיסנציק

יואל מקוב

נאדים שיבאן

איציק הרמן

שמוליק כהן