בית > קולה של המילה > קולה של המילה 2016 – בחלונות

קולה של המילה 2016 – בחלונות
"בחלונות"

שלושה לילות חורף חמים, בהם יהפכו חלונות הראווה של מרכז ירושלים לבמות חד פעמיות, המארחות אמנים מתחומים שונים. סדרת מיצגים ומופעים, שנרקמו במיוחד למידותיו של בית העסק המארח: מחנות נעלים דרך מספרה, ועד לסוכנות נסיעות.

מקום: רחובות בצלאל-שץ-הלל, מרכז העיר

כניסה: חינם

בין המיצגים: ה"Slave Energy" -מוסיקה אלקטרונית, אינטואיטיבית ומדיטטיבית בביגודית |
כלה המתכוננת לחתונתה ויוצאת מכלל שליטה במלון דירות | פקידים בסוכנות נסיעות הופכים לחיות מחמד  | בין המדפים והקולות של חנות הנעלים של שאול, שעלה מבגדד לפני חמישים שנה לירושלים, מתערבבות מציאות ובדיה פרי יצירתן של אמניות רב תחומיות ועוד.

פסטיבל הדגל השנתי של הזירה הבין-תחומית – "קולה של המילה" – יתארח השנה (בין התאריכים 27-29 בדצמבר, בשעות 19:30-23:00) בחלונות הראווה של מרכז ירושלים. כעשרים חלונות ראווה ברחובות בצלאל-שץ-הלל, שבמרכז העיר, יתעוררו לחיים בלילה. באלכימיה אמנותית, יהפכו במשך שלושה לילות לבמות, המארחות אסופה רבגונית וייחודית של אמנים חזותיים בירושלים. באי הפסטיבל המצוידים במפות, ישוטטו בין חלונות הראווה ויחזו במופעים ומיצגים, שנרקמו במיוחד למידותיו של בית העסק, המארח וגם מקיים אותם. מדובר באירוע חוצות, היוצר מסלול התרחשות אמנותית ומדלג בין חלונות ראווה לאורך הרחובות.

"בחלונות" יוצר מסלול הליכה, אשר לאורכו יוצגו מספר רב של דיסציפלינות אמנותיות: תיאטרון, פרפורמנס, מחול, שירה מדוברת, ווידאו ארט, מיצבי סאונד, ואמנות פלסטית. האמנים המשתתפים נבחרו ע"י ועדה אמנותית, לאחר שענו לקול קורא, בו התבקשו להציע עבודות הקשורות לנושא של "ראווה והסתרה". לדברי גיא בירן מנכ"ל הזירה הבין-תחומית המפיקה את הפסטיבל: "במשך שש-עשרה שנה עוסק פסטיבל "קולה של המילה", בחקר תחומים חדשים באמנות המופע והמילה. בשנים האחרונות עזב הפסטיבל את אולם המופעים ומתארח באתרים שונים: אולפני טלעד הישנים, מרתפי בית הנסן, שכונת קטמון ח'-ט', ועוד. השנה פלשה הזירה הבין-תחומית לחללי חלונות ראווה. האמנים התבקשו להתחבר לרוח העסקים ולחלונות שלהם, המיועדים בשגרה לתצוגה ומכירה, כדי ליצור בהם אירוע אמנותי חדש. זהו אתגר מרתק לאמנים שמבטיח תוצאה משמחת לצופים.  "בחלונות" הוא עוד מימוש שאיפה של הזירה להפגיש יוצרים וקהל בדרכים חדשות ומרעננות". האירוע מתקיים ביוזמה ושיתוף פעולה עם עיריית ירושלים.

ניהול אמנותי: גליה עיני ועדי כהנא

הפקה: קרן אור גדון

ניהול אמנותי הזירה הבין תחומית: גיא בירן

עיצוב: גרוטסקה