בית > קולה של המילה > קולה של המילה 2011

קולה של המילה 2011פסטיבל 'קולה של המילה'

פסטיבל קולה של המילה הינו פסטיבל אמנות רב תחומי, המתקיים מדי שנה בזירה הבין תחומית. במרכז הפסטיבל עומד הטקסט, כחומר גלם לאמנויות השונות. האמנים מוזמנים ליצור משמעויות חדשות מתוך שימוש חדש בטקסט, בתחביר, בפירוק השפה במצלול, בקול ובדימויים.

קולה של המילה 2011: קולה של סבתא
7-9/9/2011 | גלריה יפו 23

בשנת 2011 חגג הפסטיבל עשור. היוצרים הוזמנו לצאת למסע במרחב אישי, המתקשר באופן ישיר או עקיף לסבתא, שלהם או אחרת, קיימת או דמיונית, ירושלמית או מכל מקום אחר. התכנים יכולים להיות קונקרטיים: טקסטים – משירים עד מתכונים, חפצים- ישנים פרטיים או מומצאים, ויכולים גם להיות מופשטים: זכרונות אישיים של נכד/ה, מטענים ותחושות. אלה מהווים את חומר הגלם ממנו יצאו היוצרים לעבודה.

העיסוק בסבתא בדרך כלל נוטה לנוסטלגיה, או לקלישאות. האתגר שהונח בפני האמנים חייב מעבר מהפרטי לציבורי: האם אנחנו מסוגלים, בעידן הזה שלנו, להעניק משמעות ציבורית לדבר שבבסיסו הוא בעל משמעות כה פרטית-משפחתית?

האמצעים שדרכם האמנים חילצו ויצרו את ההיבט הציבורי, המתקשר, ההיבט מעניק המשמעות, שביחסי הסבתא-נכד שלהם הם מגוונים ומרתקים. החל בהישאבות אסוסציאטיבית אל 'העולם הסבתאי', וכלה בניסיון לשגר את סבתא (הממוקמת בעבר) אל העולם העכשווי.