בית > אירועים מיוחדים > לילות סינסטזיה

לילות סינסטזיה


לילות סינסטזיה (2010)
בשיתוף קבוצת סינסטזיה

צורה היא צליל הוא צבע הוא צורה היא נקודת פתיחה לאירוע סוף קיץ מרענן, הנושא את שם התופעה והפרוייקט – סינסתזיה – עירוב חושים.
בעולמנו הזה, שבו הכל מעורבב, למרות מאמצי ההפרדה של הממונים, הזירה הבין תחומית לוקחת שלושה ימים להתבונן בתופעה, ולחגוג סביבה בשלל פיסות אמנות.

מוסיקאים, אנשי תיאטרון, אמנים חזותיים, אמני וידאו, מחשב וסאונד, שועלים ותיקים ומפורסמים, לצד בוגרים טריים של בצלאל וביה"ס לתיאטרון חזותי, כולם חוברים לחגיגה, כאן, בירושלים, העיר הכי סינסתטית בעולם.
.
חלק מהיצירות עונות למושג סינסתזיה באופן ישיר, חלקן יוצרות חיבורים חדשים, כולן משאירות לקהל הרבה מקום לאסוסציאציות חופשיות על הנושא. עימותים חד פעמיים בין רוק ומוסיקה קלאסית, צליל וצבע, מים וחשמל, תיאטרון ומחשב, אמנות עכשווית במיטבה, שבין שאר מטרותיה מתעמתת עם אופנת ה"עכשוויות", הפוקדת את האמנות בעידן שלנו.
וזהו האתגר המונח לפני דלתה של הזירה הבין תחומית – לאפשר, לעמת, לערבב ולעודד מפגשים בלתי אפשריים, במציאות בלתי אפשרית.

בין המשתתפים: רות דולורס-וייס, קולולוש, אורי דרומר, רוני רשף, ד"ר מיכאל וולפה, ד"ר חנה אגיאשווילי ועוד.

סינסתזיה היא קבוצה עצמאית של אנשי תרבות ואמנות, שפועלת מתוך סקרנות אמנותית לחיבור בין דברים שלכאורה זרים זה לזה: תרבות קלאסית ועכשווית, תחומי אמנות שונים, שפה גבוהה מול נמוכה ועוד.‬ הקבוצה נהנית מהמשחק ומהאתגר הנוצר תוך כדי החיפוש אחר נקודת המפגש ומשיתופי הפעולה הבלתי-שגרתיים בין אמנים מתחומים ומסגנונות שונים.‬ מקימי הקבוצה היו מאיה פליקסברודט ואדיר לוי.