בית > תיאטרון > הדרך לעין חרוד

הדרך לעין חרוד


יצירתו של צבי סהר על פי ספרו של עמוס קינן.

עיבוד לבובה, מצלמה וחצי טון מלח.

 

תיאטרון הבית, ‎בית ניסן נתיב ע"ש אלכסנדר גראס, נועם 5 , יפו:

רביעי | 10.4 | 21:00 | כרטיסים 

 

בטכניקת ה- PuppetCinema החדשנית שפיתח הבמאי צבי סהר בניו יורק, מפוסלת העלילה במלח ונייר ומוקרנת על מסך גדול. הבמה משמשת בעת ובעונה אחת כאחורי קלעים וכסט צילום לסרט המצולם ומוקרן במעגל סגור, חי לעיני הצופים. כך, במעגל של הרס ובנייה, כשכל סצנה נבנית על חורבות קודמותיה, נוצר עיבוד חדשני ומתוחכם לעלילה הבדיונית, אשר הפכה מאז כתיבתה למראה המשקפת את שבר חלומה של החברה הישראלית המפולגת.

ברכות על הזכייה בפסטיבל puf 2016 קרואטיה בקטגורית חדשנות!

Captivating! – The New York Times *****

 

YM.Salt_0468 small

צילום: יאיר מיוחס

 

 

באמצעות מצלמת קולנוע, בובה וחצי טון מלח, קם לתחייה הרומן המיתולוגי של עמוס קינן. מסע בריחתו של איש הארץ, סופר ולוחם לשעבר, הנאלץ לעזוב את ביתו בתל אביב, בעקבות הפיכה צבאית שמתרחשת בישראל. רדוף על ידי המשטר החדש בשל עמדותיו הפוליטיות, מנסה הגיבור להגיע לקיבוץ עין-חרוד שבעמק יזרעאל. שם, על פי שידור רדיו מסתורי, נלחם עדיין כיס ההתנגדות האחרון לשלטון הצבאי.

בעודו עובר בין נופיה המשתנים של ישראל, במסע הישרדות אל עבר החופש, נרדף הגיבור על ידי זיכרונותיו האישיים וזיכרונותיה הקולקטיבים של הארץ. בודד אל מול כוחה של ההיסטוריה, הוא שואף להגיע אל המקום בו נכתב עמודה הראשון.

בטכניקת ה- PuppetCinema החדשנית שפיתח הבמאי צבי סהר בניו יורק, מפוסלת העלילה במלח ונייר ומוקרנת על מסך גדול. הבמה משמשת בעת ובעונה אחת כאחורי קלעים וכסט צילום לסרט המצולם ומוקרן במעגל סגור, חי לעיני הצופים. כך, במעגל של הרס ובנייה, כשכל סצנה נבנית על חורבות קודמותיה, נוצר עיבוד חדשני ומתוחכם לעלילה הבדיונית, אשר הפכה מאז כתיבתה למראה המשקפת את שבר חלומה של החברה הישראלית המפולגת.

 

צבי סהר: עיבוד, בימוי ומשחק | עודד ליטמן: צוות פיתוח, דרמטורגיה ועיבוד | איה צייגר: צוות פיתוח, עיצוב, צילום ומשחק | מיכל ואעקנין: צוות פיתוח, הפעלת בובות ומשחק | יובל פינגרמן: הפעלת בובות ומשחק | שי אגוזי: הפעלת תאורה ומשחק | מוסיקה וסאונד אפקט: גיא שרף | עיצוב ובניית בובות: אתי סהר, צבי סהר, איה צייגר, רובין פרוהרדט וג'סיקה סקוט | עיצוב תאורה: עדי שמרוני | עוזרת במאי: גניה סנופ | ייעוץ בובות: ג'סיקה סקוט

International Tours – Gal Canetti & Dalit Itai,  as is presenting arts

 office@as-is-arts.com   www.as-is-arts.com

 

 

Salt of the Earth, Photo Yaniv Berman (10)

צילום: יניב ברמן

תודות:

תודה רבה לנורית גרץ על הרשות לעבוד עם יצירת המופת, ורונה קינן על שיתוף הפעולה, השיחות והתמיכה. רונית מושטקבליט, סטיבן חזן הרנוף, בשמת חזן ופרוייקט LABA של ה-14th Street Y שנתן לנו את החופש, המקום, הזמן והתקציב לפתח את השפה הבימתית שלנו. לסלי סטרונגווטר מפיקת PuppetCinema בארה"ב, קונסוליית ישראל בארה"ב ענת גלעד ורנה שרייבר, ולשריל הנסון והקרן ע"ש ג'ים הנסון ( The Jim Henson Foundation ) על החיבוק החם.

תודה רבה לרחלי קטופמן, מיכל אודם וכל אנשי עין חרוד על האירוח החם, הסיפורים והידע הרב. כתיבת העיבוד לא הייתה נראית כפי שהיא לולא הימים שבילינו שם יחד.

ותודה לעמוס קינן. לו יכולנו לומר לו אישית.

וידאו קליפ: זוית אחרת

 

באוקטובר הופיעה ההצגה בפסטיבל Next Wave היוקרתי בניו יורק!

מהביקורות:

רב המכר מקבל עיבוד מבריק ומרשים..- שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

 Blending puppetry, live action and video, the play has the quality of a dark dream…..Captivating…" – The New York Times

 
“It presents a vision of hope diminished, a hope for people… living as equals, partaking in a communal connection to the land that transcends their individual desire to own it” – The Forward
 
Top 5 Pick – NYC-Arts
 
"עבודת האנסמבל המרשימה והמדוייקת של השחקנים, העיבוד הרלוונטי ובעיקר יצירה של שפה חזותית מרשימה הופכים את  "הדרך לעין חרוד" להצגה שלדעתי חובה לצפות בה" – מאיה אופיר מגנט, הסצנה

 

 

 לכתבה במוסף גלריה

לכתבה של פה-שם

 

 

 

sargel logo new

SALT 2