אנה ווילד

לאתר האמן/ית

אנה ווילד היא אמנית ופרפורמרית ילידת תל אביב. כיום חיה ועובדת בין ז׳נבה, אמסטרדם ותל אביב. בוגרת התוכנית לתואר שני DasArts באמסטרדם (2015) ובית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים (2011).

תהליכי היצירה של אנה הם צורות של למידה. היא מחפשת אחר חומריות ופלסטיות של ידע, באמצעות למידה שלו מתוך עמדות ודמויות: היא הנערה-הצעירה המיתולוגית, היא משיגת גבול, פנקיסטית חיננית, אשת-רוח מזרח-תיכונית, מלומדת רומנטית. העיסוק האומנותי שלה הוא יצירת מצבים ותנאים בהם למידה והבנה הן פעילויות חתרניות ומעשים פואטיים.מתוך הלמידה של גופי-ידע ומבני החשיבה שהם מציעים, אנה מנסה לזהות ולנסח דימויים חזותיים ופואטיים המוכלים בתוכם ומכוננים אותם. ומעבר לכך- את הפוטנציאל שלהם (של צורות החשיבה) כמיקרוקוסמוסים יחודיים ובהם נקודת מבט על העולם. אינדקסים המאפשרים לנו ללמוד על העולם, להבין אותו, לאהוב אותו.עבודותיה מוצגות דרך קבע בארץ ובעולם הן במסגרת אומנויות הבמה והן בקונטקסט של אומנות חזותית.

כפרפורמרית יוצרת, ווילד שיתפה פעולה עם אמנים רבים כגון יוליאן הצל, אנט המפטון, דנאה תיאודורידו, ליסה ורהירטברוגן, אזרה אוברה, ארי טפרברג ועוד. ב2018-19 ווילד היא רזידנטית בAkademie Schloss Solitude בשטוטגרט, גרמניה. טקסט שלה עתיד להתפרסם ב2019 בקובץ מאמרים על הפואטיקה של פרפורמנס, בהוצאת Cajanegra Editora בבואנוס איירס, ארגנטינה. ווילד מועמדת לפרס PREMIO לשנת 2019, המוענק על ידי Migro percent culturelle בשוויץ.

 • Ana Wild and the Techno Fertility Choir Singing Songs of Possible Futures

  2018

 • !Need Proof? Proof

  2018

 • Dance Dance Find Solution

  2018

 • אלף

  2016

 • La Traviata and the Beginning of the End

  2015