ואקלקונטקט

לאתר האמן/ית

איפשהו בין להקה, קולקטיב אמנות ומכון לחוויות רב-חושיות, ואקלקונטקט נוסדה ב-2017 על ידי מרקו מילבסקי, תומר דמסקי ואייל ביטון ופועלת מאז בסצנה המקומית והבינלאומית. מועדונים אפופי עשן, גלריות נקיות מדי, במות תאטרון, אולפני הקלטות, מיטות שלא יוצאים מהן, נהרות ויערות הם רק חלק ממרחבי היצירה של הפרויקט, שממציא את עצמו מחדש בניסיון לחקור את יחסי הכוחות שבין אמן, קהל וחלל ובין החושים לתודעה. ואקל פועלים על סקאלה הולכת ומתרחבת של מדיות, ביניהן מוסיקה אלקטרונית ואקוסטית, עיצוב חלל ואובייקטים, וידאו ותאורה, ושואבים מעולמות הפופ, קולנוע ניסיוני, סצנת האלקטרוניקה העכשווית, ומסורות פואטיות ומוסיקליות עתיקות.


בין יתר פעילותם, ב-2019 הציגו ואקל הצגת תחרות שוברת מוסכמות בפסטיבל עכו, ב-2020 הוציאו תקליט עטור שבחים בלייבל Magia Roja מברצלונה, ב-2021 פרסמו וידאו בבכורה עולמית במגזין הלונדוני FACT, ב-2022 הציגו מופעים תלויי מקום במוזיאון מגדל דוד ובמוזיאון בת-ים, וב-2023 העלו טרילוגיה של מופעים אודיו-ויזואליים בזירה הבינתחומית. ואקל הופיעו במועדונים ופסטיבלים בברלין, מינכן, קופנהגן, רומא, מילאנו, פראג, ציריך, בלגרד, סופיה, טולוז, מרסיי, סן סבסטיאן, ברצלונה ועוד.


בנוסף לפעילות כהרכב, ואקלקונטקט הם גם המייסדים של קולקטיב אקססיב, התומך ומשתף פעולה עם אמנים מתחומי המחול, תיאטרון, מוסיקה ואמנות פלסטית, ומעניק שירותי הפקה, עיצוב סאונד ותאורה, כתיבת תוכן, ליווי אמנותי, או פתרונות טכנו-אמנותיים. מאז 2019 אקססיב מקיימים שותפות טכנו-פואטית עמוקה עם הזירה הבינתחומית.

Orr Shinai – Aquadome #2

ReRebirthing excerpts

Papamummy video

להאזנה